Alkoç Grup

Orhantepe Mah. Çamlı Sokak No.67
Dragos Kartal, Istanbul, Turkiye

ONURSAL BAŞKANIMIZ

Naci Alkoç Kimdir?

29 Ağustos 1945 yılında Tokat’ta dünyaya geldi.

Teknik Meslek Lisesi’nin ardından ‘Hava Astsubay’ okulunda eğitim alarak 1968 yılında mezun oldu.

Ülkemizin birçok yerinde ‘Uçuş Makinisti’ olarak görev yaptı.

Emekliliğiyle birlikte, evlendiği ve çocuklarının da dünyaya geldiği İzmir şehrine yerleşti.

Naci Alkoç’un yüzme sporuna duyduğu ilgi, deniz sevgisini de perçinleyen ana unsur olmuştur.

Bu sevgi, o dönemlerde henüz adını duymadıkları İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde oğlu Gürhan Burak Alkoç’un eğitim alması hedefine temel de oluşturmuştur.

Naci Alkoç, oğlu Gürhan Burak Alkoç’un 1994 yılında İTÜ Denizcilik Fakültesi Gemi Makinaları İşletmeleri bölümünü kazanmasından, ilk mülakat ve kaydına kadar, sonrasında da Uzak Doğu’da Gemi İnşa Müdürlüğü yaptığı dönemlere uzanan süreçte en büyük destekçisi ve mentörü olmuştur.

Yönetim Kurulu Başkanımız Baş Mühendis Gürhan Burak Alkoç, kurduğu ve bugünlere getirdiği grup şirketlerinde Onursal Başkanımız Sayın Naci Alkoç’un ilke ve değerlerini düstur edinerek iş hayatına yön vermiştir.

İnsanı kucaklayan yapısı ve eğitime verdiği önem, bugün bir çok gencin denizcilik alanında eğitim almasına olanak sağlayan Naci Alkoç Genç Denizciler Bursu’nun tesis edilmesinde yapı taşı olmuştur.

sail with us

Alkoç Grup, sektörde 30 yıla dayanan tecrübe ve girişimcilik ruhu ile dökme yük gemileri, tankerler, konteyner gemileri, MPP, PSV, LPG, LNG ve FSRU yönetiminde geniş bir deneyime sahip farklı gemi türleri için birinci sınıf gemi işletmeciliği yapmaktadır. Alkoç Grup farklı hizmetleri ile geldiği noktada bağlı diğer firmalarını da tek çatı altında toplayarak, işletmeciliğin yanı sıra denizcilik sektörünün tüm bileşenlerine yönelik olarak geliştirdiği hizmet alanlarında da faaliyet görmektedir.

Alkoç Grup Hakkında
Image