Alkoç Grup

Orhantepe Mah. Çamlı Sokak No.67
Dragos Kartal, Istanbul, Turkiye

29.03.2019

KÜDENFOR’da ‘Geleceğin Yakıtları’ masaya yatırıldı

Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu, Tuzla RMK Tersanesi'nde bir panel düzenledi. Denizcilik sektörü paydaşlarının yoğun katılım gösterdiği panelde ‘Geleceğin Yakıtları’ masaya yatırıldı.

Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR) tarafından Tuzla RMK Tersanesi’nde düzenlenen panelde “Geleceğin Yakıtları” masaya yatırıldı.

Sektör paydaşlarının yoğun ilgi gösterdiği panelin açılış konuşmasını KÜDENFOR Direktörü Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, moderatörlüğünü ise Pearl Naval ve ISGEM’in kurucularından Mühendis Gürhan Burak Alkoç üstlendi.

DNV-GL’nin Türkiye ve Yunanistan ofisleri ile KMPG firmasının da katılımıyla IMO 2020 kapsamında market bilgileri ve 2030 – 2050 gelecek senaryoların anlatıldığı seminerde, rafinerilerdeki üretim durumları, yakıt çeşitleri, fizibiliteler, sistemler, maliyetler, alternatifler, yapılacak hazırlıklar ve mukayeseler gibi birçok konu ele alındı.

Seminerin sonunda Kaptan Levent Akson, piyasalar ve gelecek beklentilerini katılımcılar ile paylaşırken KÜDENFOR olarak önümüzdeki dönemde de yine denizcilik sektörüne yönelik önemli seminerler planladıklarını sözlerine ekledi.